ISSN 2717-7394

Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Yayın İlkeleri


YAYIN İLKELERİ
1. Gevher Nesibe Sağlık Bilimleri Dergisi hakemli, endeksli e-dergi olup, Ocak, Mart, Mayıs, Temmuz, Eylül ve Kasım aylarında yayım yapan bir dergidir. Gerekli durumlarda özel ya da ek sayılar da yayınlanabilir.
 
2. Gevher Nesibe Sağlık Bilimleri Dergisi Sağkık blimleri alanında yapılmış çalışmaları yayınlayan bir dergidir. Yalnızca özgün bilimsel makalelere ilişkin metinleri yayınlar. Ayrıca, sunulduğu yer, toplantı ve tarihin kaydedilmesi ile başka bir yerde yayınlanmamış olması şartıyla kongre ve sempozyum bildirileri de makale çalışması olarak yayınlanabilir. Ancak bu yayın etkinliğinden kaynaklanması muhtemel herhangi bir sorunun sorumluluğu yazara aittir.
 
3. Gevher Nesibe Sağlık Bilimleri Dergisi'ne gönderilen yazıların daha önce herhangi bir mecrada yayınlanmamış olması ve sisteme eklendiğinde bir başka yayın organının yayın değerlendirme sürecinde bulunmaması gerekir.
 
4. Gevher Nesibe Sağlık Bilimleri Dergisi'nde yayınlanması için çalışma göndermek isteyenlerin, yazılarını Online Makale Gönderme butonu üzerinden kayıtlarını oluşturmaları ve sistem üzerinden  göndermeleri gerekir.
 
5. Başvurunun yapılmasından yazının yayınlanması aşamasına kadar uzanan süreçteki bütün işlemler elektronik ortamda gerçekleşir.
 
6. Yayınlanması için Gevher Nesibe Sağlık Bilimleri Dergisi'ne gönderilen yazıların basım ve yayın hakları dergiye devredilmiş olur. Bu yazılar dergi yönetiminden izin alınmaksızın bir başka yayın organında yayınlanamaz, çoğaltılamaz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
 
7. Gevher Nesibe Sağlık Bilimleri Dergisi yayınlamış olduğu metinleri yaygınlık sağlamak adına indekslenme ve sosyal medya gibi çeşitli mecralarda yayınlayabilir.
 
8. Gevher Nesibe Sağlık Bilimleri Dergisi'ne  gönderilmiş yazılardan kaynaklanması muhtemel herhangi bir yasal, hukuksal, ekonomik ve etik sorumluluk, söz konusu yazı yayınlanmış olsa bile yazarlarına aittir. Dergi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.
 
9Gevher Nesibe Sağlık Bilimleri Dergisi  yayın dilleri: Türkçe, İngilizce ve Rusça.
 
10. Dergimiz makale başvuru ücreti 320 TL'dir (ücret ÜAK’ın doçentlik kriterleri gereği ücret peşin olarak  alınmaktadır). Makalenizi sistemimiz üzerinden yükledikten sonra editörümüz sizinle iletişime geçerek ödeme hakkında bilgi verecektir. Dergi başvuru ücreti dışında, makalenizin yayınlanması için herhangi bir ücret talep edilmeyecektir

ÜAK’ın 7 Mart 2019 tarihli Genel Kurulunda alınan karar metni aşağıdaki gibidir
 
Aşağıdaki dergiler doçentlik başvuru şartlarında (beyannamede) kullanılabilir: 
• Makale başvurusu sırasında -kabul/red şartına bağlı olmaksızın- ücret alan dergiler
 • Abonelik usulü ile çalıştığı halde ilgili makaleyi açık erişimli yapmak için ücret talep eden dergiler
 • Makale basımı sürecinde yazarlardan herhangi bir ücret talep etmeyen dergiler İlgili link aşağıdadır (44. Madde)
http://www.uak.gov.tr/duyuru/2020E_S%C4%B1kcaSorulanSorularveCevaplar%C4%B1_14102020.pdf

Advanced Search


Announcements


    Önemli Duyuru!

    Site üzerinde çalışmalar devam etmektedir.  Sitedeki eksikler en kısa zamanda tamamlanacak.Address :Yayıncı: Gevher Nesibe Sağlık Araştırmaları Merkezi
Telephone :+90 505 469 93 27 - +90 545 323 91 33(Turkey) Fax :+90 216 606 32 75
Email :gevhernesibedergisi@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri